Zelené bydlení a dotace

Zelené bydlení

Uvažujete o pořízení energeticky úsporného bydlení? Víte, že banky i stavební spořitelny zvýhodňují klienty, kteří využívají úspornější technologie v rámci výstavby, koupě nebo rekonstrukce? A v neposlední řadě můžete zvýhodněný úvěr kombinovat s dotacemi od státu. Jak? Vše o zvýhodněných úvěrech i detaily k dotacím se dozvíte od Nás.. Ve zkratce takto:  
  • Banky zvýhodňují klienty, kteří si postaví, či pořídí „zelené bydlení“, ale i výrazně sníží energetickou náročnost nemovitosti při rekonstrukci. Sleva dosahuje až 0,2 % z úrokové sazby hypotéky.
 
  • Financovat zvýhodněným úvěrem lze i veškeré technologie napomáhající ke snížení energetické náročnosti nemovitosti. Pořídit se dá optimální zateplení, fotovoltaické systémy, řízené větrání s rekuperací, zelená střecha a mnoho dalšího. Zvýhodnění od banky či stavební spořitelny může dosáhnout rovněž dvou desetin procenta.
 
  • Na velkou většinu investic do zeleného bydlení lze využít dotace od státu. Některé dotační programy dokonce nabízejí zálohové financování. Tedy peníze předem, nikoliv zpětně.
 
  • Dotaci Oprav dům po babičce můžete kombinovat se zvýhodněným úvěrem od stavební spořitelny. Získáte státem garantovaný nízký úrok – aktuálně je to do 3,5 % RPSN (roční průměrná sazba nákladů.
 
  • Existuje i zajímavá možnost, kdy stavební spořitelna sníží požadavky na tzv. bonitu klienta při žádosti o úvěr v kombinaci s dotací. Nemusíte mít tedy tak vysoké příjmy, abyste dosáhli na požadovaný úvěr.
  Úspornější bydlení je tedy blíž, než si možná myslíte. Vhodnou kombinací úvěru a dotace se dostanete na nižší pořizovací náklady a v budoucnu si tak snížíte své měsíční výdaje za energie. Dosáhnout na výhodný úvěr není složité a my vám s jeho získáním rádi pomůžeme.
Přejít nahoru